Nabízím zkušební 30 minutové online setkání ZDARMA. Klikni a vyber si kdy

Rubrika: Ruština online

Buďte na koni! Novinky, praktické rady, tipy a doporučení ze světa nemovitostí se vám budou rohodně hodit, ať už se chystáte nemovitost prodat, koupit, nebo pronajmout.

Eva s knizkou a Ceburaska
Ruština online

Jak na ruštinu přes animovaný film

Zvažujete, jak chytře na ruštinu nebo jiný jazyk? Lákají vás filmy, ale nevíte, jak na to? Učíte ruštinu nebo jiný jazyk a potřebujete inspiraci? Máte rádi ruské animované filmy? Nevíte, kdo je to ten Čeburaška? Chcete se v ruštině o kousek posunout? Pokud jste odpověděli ano alespoň na jednu otázku, je tento blogový článek právě pro Vás.

Čtěte více »
kulic a vajicka
Ruština online

Ruské Velikonoce

Jak se slaví Velikonoce v Rusku a rusky mluvících (pravoslavných) zemích? Jaké jsou zvyky a tradice? Co je stejné jako u nás a co jiné? Jaká slova stojí za to se naučit a jaké jsou typické pozdravy? Jak je to s termínem pravoslavných Velikonoc? To vše a ještě mnohem víc odpovědí je tu pro Vás.

Čtěte více »
Rustina pro online samouky
Ruština online

Užitečné aplikace na ruštinu pro samouky

Lektorka ruštiny, Eva Malenová a Hanka Stejskalová, lektorka angličtiny prakticky vyzkoušely, kam Hanku posunuly mobilní a počítačové aplikace, se kterým se po dobu jednoho roku sama učila rusky. Sdílíme pozitivní zkušenosti.

Čtěte více »
Nelami pryc s chybami lektorka drzi rusky slovnik
Ruština online

Sedm typických (českých) chyb v ruštině

Pod vlivem blízkosti češtiny a ruštiny (jakožto slovanských jazyků) dochází k různým přenosům toho, co známe z rodného jazyka. Proto existují některé typicky české chyby. Které to jsou? A jak se chybování vyhnout? V článku najdete praktické věty k zapamatování i příklady.

Čtěte více »