Nabízím zkušební 30 minutové online setkání ZDARMA. Klikni a vyber si kdy

Užitečné aplikace na ruštinu pro samouky

Lektorka ruštiny, Eva Malenová a Hanka Stejskalová, lektorka angličtiny prakticky vyzkoušely, kam Hanku posunuly mobilní a počítačové aplikace, se kterým se po dobu jednoho roku sama učila rusky. Sdílíme pozitivní zkušenosti.
Rustina pro online samouky

Chcete se učit rusky bez učitele a nevíte, jak do toho? Už jste se v ruštině něco málo naučili a nevíte, jak dál? Nedaří se vám rozmluvit? A znáte přitom alespoň základy angličtiny? Pokud přikyvujete, tak je tento blogový příspěvek a rozhovor právě pro vás. Hanka Stejskalová je česká lektorka angličtiny a prošlapala vám cestu – za rok samostudia se v ruštině opravdu rozmluvila. Důkaz najdete ve videu, případně v textu níže.

Rozhovor o samostudiu ruštiny (lektorka ruštiny Eva Malenová a lektorka angličtiny Hanka Stejskalová)

1. Duolingo zná každý?

Duolingo funguje nejenom jako mobilní aplikace, ale také velmi příjemně v počítači. Pokud máte jako výchozí jazyk češtinu, můžete se učit anglicky. Ale pokud výchozí jazyk přehodíte na angličtinu, můžete se učit spoustu jazyků, mj. i ruštinu. Ve videu o tom Hanka mluví cca od 6. minuty.

Duolingo

2. Fluent forever

Aplikace Fluent forever je placená a je založená především na práci s kartičkami. Slovní zásoba je vždy zasazená do kontextu. K učení ruštiny je opět potřeba angličtina. Hanka doporučuje i stejnojmennou knihu. Českou recenzi knihy si můžete přečíst na blogu Jaromíra Czmera: Navždy plynule. Více se dozvíte ve videu cca od 10. minuty.

Fluent Forever

3. Speakly

Aplikaci Speakly Hanka označuje za největší přínos k její schopnosti mluvit v rusky. Je podle ní náročnější na koncentraci a čas (než např. Duolingo), ale je skvělá v tom, že vás nutí mluvit. Podle Hanky ji také velmi posunulo aktivní psaní a přepisy slyšeného, které aplikace vyžaduje. Pokud jste milovníci učení se jazyka skrze hudbu, mohli byste ocenit propojení se Spotify.Jde o placenou aplikaci. Ve videu ji představuje cca od 15. minuty.

Speakly

4. Drops

Aplikaci Drops Hanka ukazuje ve videu od 22. minuty. Tato aplikace je hračka pro dospělé, která vás chytí a pomůže vám zvládnout slovíčka. Pokud se nechcete nechat pohltit, můžete využívat verzi zdarma, kde je limit 5 minut denně. Neobsahuje celé věty a fungování jazyka. Rozšíříte si velmi efektivně slovní zásobu.

Drops

Hanka na sítích:

Instagram

YouTube

Hančin online klub angličtiny

Picture of Eva Malenová
Eva Malenová

Lektorka ruštiny a češtiny pro cizince. Hravě!

Eva s knizkou a Ceburaska
Jak na ruštinu přes animovaný film

Zvažujete, jak chytře na ruštinu nebo jiný jazyk? Lákají vás filmy, ale nevíte, jak na to? Učíte ruštinu nebo jiný jazyk a potřebujete inspiraci? Máte rádi ruské animované filmy? Nevíte, kdo je to ten Čeburaška? Chcete se v ruštině o kousek posunout? Pokud jste odpověděli ano alespoň na jednu otázku, je tento blogový článek právě pro Vás.

Čtěte více »